Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34
Тел.: +38 (044) 234 0038
Факс: +38 (044) 451 4031
E-mail: mail[at]fes.kiev.ua
Наша сторінка у

Останні публікації

Ставлення населення до енергозбереження. Результати соціологічного дослідження >>


Между стабильностью и нестабильностью. Общественно-политическая ситуация на Востоке и Юге Украины/ Митрохин Н. >>


Россия: подход к трудному партнёру/ Аннен Н. >>


Кризис в России и его последствия. Влияние на страны «Восточного партнерства» и Центральной Азии/ Грёне К., Хетт Ф. >>


Інституційне та правове забезпечення європейської інтеграції: виклики та завдання/ Петров Р., Головко-Гавришева О., Кузьо М., Черніков Д. >>


 Ґендерно-орієнтоване бюджетування: аналіз програм, які фінансуються з бюджету, з позиції ґендерної рівності/ Клацер Е., Іваніна Т. >>


Политические партии Беларуси: новый этап развития/ Богуцкий О., Струнец С., Федута А. >>


Регіони України - 2014/Романенко Є., Ляхович М., Ропало Л. та ін >>


Между принципами и прагматизмом: Взгляд на украинский кризис из Бразилии, Индии, Китая, ЮАР/ Хетт Ф., Вин М. >>


 ЕС и Восток в 2030 году: Четыре сценария развития отношений между ЕС, Российской Федерацией и общими соседями/ Хетт Ф. и др. >> 


 Рецепты от украинских профсоюзов для модернизации экономики: зеленая индустриализация/Игнатенко О., Шевченко Н., Малькова Т. >>


 Ґендерна політика та інституційні механізми її реалізації в Україні/ Корюкалов М. >>


 Українська призма: співпраця України з міжнародними організаціями/Чубик А., Ус І. та ін. >>


Стратегия, устойчивость и перспективы Евразийского экономического союза. Белорусский взгляд/ Сивицкий А. >>


Европейское сближение vs. евразийская интеграция: внешнеполитические и экономические альтернативы для Беларуси/ Сивицкий А., Голубничий Д. >>


Белорусско-китайские отношения: ожидания, проблемы и перспективы/ Шрайбман А.>>


Сотрудничество Республики Беларусь и Украины в новых геополитических условиях/ Максак Г. и Юрчак Д.>>


Прекаризация и атипичная занятость женщин и мужчин в Германии и Европе/ д-р Вагнер А. >>


Объединение немецких профсоюзов после кризиса. Тенденции, вызовы, стратегии/ д-р Дриббуш Г.>>


Профсоюзы в Европе. Инновационные решения во времена кризиса/ Берначек М. и др. >>


Профсоюзы в Федеративной Республике Германия. Организация, рамочные условия, вызовы/ Дриббуш Х. и др.>>


Стан та перспективи розвитку інфраструктури регіонів України/ за ред.Сидоренко І.>>


 Головування України в ОБСЄ у 2013 р.: підведення підсумків та окреслення перспектив/ Шелест Г. та ін. >>


Основи соціал-демократії/ Представництво Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні >>


Українська призма: Між стратегічним партнерством і безпекою/ Максак Г. та ін. >>Das neue Forum für internationale Politik:


www.ipg-journal.de


Dialogue on Globalization

www.fes-globalization.org

400010 image

Форум–театр – це простір для дискусій та змін

Форум-театр, як частина  більш широкого напрямку «Театру пригнічених» -  набуває все більшої популярності в світі як метод розвитку демократії та громадянського суспільства.

Сьогодні ця методика застосовується у більше ніж 100 країнах світу, адже існує не тільки потреба в справедливому та демократичному суспільстві, але й прагнення людей брати участь у його створенні.

20-22 серпня  2015 року в м. Києві відбувся триденний  міжнародний семінар «Інтерактивні театральні  технології    - час змін та розбудови майбутнього».

Навчання було організовано для білоруської молоді Регіональним Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні в партнерстві з білоруською НУО «Студентська фабрика думки», яка працює зі студентськими організаціями.

Метою тренінгу було опанування нових інтерактивних технік та методів «Театру пригнічених»,  заснованим Августо Боалем-  бразильським театральним режисером та політичним діячем, з особливим акцентом на подальшому застосуванні законодавчого театру.

Протягом трьох днів із застосуванням інтерактивних технік на тренінгу вивчались наступні методи  «Театру пригнічених»: форум-театр (найбільш вживаний метод), образний театр (театр статуй і картин), невидимий театр («провокаційний» театр), газетний  театр (метод критичного ставлення до  ЗМІ), Райдуга Бажань  (терапевтична  форма театру), законодавчий театр (суміш форум-театру та класичного процесу законотворчості).  Учасники та учасниці  «споглядали самих себе», знайомились із вправами різних методик «Театру пригнічених», самостійно пройшли весь шлях від  знайомства  до створення форум- постановок. Під час тренінгу обговорювались конкретні соціальні проблеми,  роль студентської молоді у суспільному житті. Учасники спробували себе в ролі активних громадян, поглибили своє розуміння соціального пригнічення та проаналізували набутий на тренінгу особистий досвід.

Наприкінці тренінгу в жанрі законодавчого театру були зроблені постановки спектаклів  на такі теми: права студентів, прийняття та реалізація Болонського процесу, відносини між студентами та керівництвом  ВНЗ, проблеми дискримінації. Саме мова театру допомогла створити безпечний простір для діалогу.

Результатом тренінгу  стало також розширення можливостей активістів білоруських НУО, які опанували вміння та навички з інноваційних технологій «Театру пригнічених»  приймати участь в захисті прав студентства.

 «Театр пригнічених» не дає встановлених заздалегідь відповідей, адже є процесом, орієнтованим на рух. Саме тому він може досягнути успіху в багатьох напрямках в Білорусі, як це відбувається в останні десятиріччя в багатьох країнах світу.